Úvod > > Aktuality MŠ > Didakticko-divadelní pohádka Princ Bajaja

Didakticko-divadelní pohádka Princ Bajaja

16.5.2018

Ve středu 16. 5. 2018 pojedeme na Hrádek u Nechanic na didakticko-divadelní pohádku "Princ Bajaja". V pohádce se pracuje se skutečnými věcmi. Děti uvidí živého koně, ovce, kozy. Princ se oblékne do skutečné zbroje, nasedne na skutečného koně a ukáže, jak by bojoval proti drakovi. Jenom ten drak je ze dřeva. Vzhledem k rozsahu rekvizit a informací není pohádka jen o historii, ale i o zoologii, řemeslech, českém jazyce i literatuře a ekologii. Rekvizity jsou repliky věcí, které používali naši předkové v době Karla IV., kdy pohádky typu Princ Bajaja vznikaly, a proto mají herci na sobě to, co měli v té době. Po skončení pohádky se děti mohou vyzkoušet být princeznou, když se učila pracovat. Třeba umlít obilí, rozlámat a vyčesat len, vyprat prádlo zkusit přilby a zbraně.

Odjezd od MŠ je v 8:15 hod a návrat na oběd v 11:45 hod. Cena představení: 120,- Kč   Doprava: 50,- Kč (dle počtu dětí)

(*Děti, které byly v divadle Drak, budou platit autobus 35,-)

Učitelky vybírají 170,- Kč/dítě (* 155,- Kč)

Svačina proběhne v mateřské škole 7:45 hod. Děti budou mít s sebou batůžek s pitím (láhev s uzávěrem) a sušenkou.