Úvod > > Aktuality MŠ > DŮLEŽITÉ! KORONAVIRUS A OPATŘENÍ

DŮLEŽITÉ! KORONAVIRUS A OPATŘENÍ

8.3.2020

PROVOZ MATEŘSKÉ ŠKOLY NENÍ ZATÍM PŘERUŠEN

Na základě doporučení Krajské hygienické stanice Královéhradeckého kraje zveřejňujeme informace k problematice výskytu koronaviru v Evropě. Prosíme o respektování doporučení. Pokud se tato situace týká rodiny žáka naší základní nebo mateřské školy, informujte, prosím, neprodleně ředitelství školy.

SEZNAM RIZIKOVÝCH OBLASTÍ: Čína, Hong Kong, Írán, Itálie, Japonsko, Jižní Korea, Singapur.

V souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 bylo Ministerstvem zdravotnictví České republiky nařízeno mimořádné opatření: Mimořádné opatření.pdf

Všem osobám s trvalým pobytem v České republice, které se v období od 7. března 2020 navrátí z pobytu na území Italské republiky do České republiky, se nařizuje, aby bezprostředně po návratu do České republiky oznámily tuto skutečnost, a to telefonicky nebo jiným vzdáleným přístupem, svému registrujícímu poskytovateli zdravotních služeb v oboru všeobecné praktické lékařství nebo praktické lékařství pro děti a dorost, nebo nemají-li registrujícího poskytovatele, pak jakémukoli poskytovateli v oboru všeobecné praktické lékařství pro děti a dorost, kteří následně rozhodnou o karanténě.

Pro získání obecných informací o infekci COVID-19 doporučujeme NONSTOP infolinky Státního zdravotního ústavu:

img-20200229-wa0000.jpg

V případě výskytu příznaků respiračního onemocnění zůstaňte doma, omezte kontakt s ostatními osobami a telefonicky kontaktujte telefonní linku 112! Další info ZDE: Doporučení leták - 5.3.2020.pdf

leták k distribuci - mytí rukou.jpg

Pro cestovatele.png

Pro řešení konkrétních dotazů obyvatel Královéhradeckého kraje BEZ zdravotních obtíží doporučujeme využít primárně NONSTOP emailové adresy koronavirus@khshk.czZde uveďte vaše kontaktní informace, bydliště a zejména mobilní telefon. Při návratu ze zahraničí i přesnou destinaci, ze které se vracíte.

Lze využít také INFOLINKY KHS Královéhradeckého kraje: tel. 778 532 313 - v pracovní dny v době 8:00 - 15:00 hod,                        v mimopracovní dny v době 9:00 - 15:00 hod.

V případě zdravotních obtíží a návratu z rizikových oblastí volejte Kliniku infekčních nemocí Fakultní nemocnice Hradec Králové:  tel. 601 130 894 v pracovní době 7:30 - 15:30 hod, tel. 721 417 310 v mimopracovní době 15:30 - 7:30 hod