Úvod > > Aktuality MŠ > EKO výlet

EKO výlet

25.11.2020
Chtěli bychom Vás informovat o nadcházejícím výletě, a to k rybníku Biřička, kde děti budou v rámci enviromentální výchovy zkoumat živočichy, kteří zde žijí. Budeme trávit cca 1 hodinu venku s doprovodným programem paní Hronešové z EKO střediska SEVER Hradec Králové. Prosíme Vás, abyste dali dětem vhodné oblečení, obuv a pláštěnku do batůžku. Prosíme NEDÁVEJTE dětem žádné sladkosti ani pití apod. Od školky vyrazíme 9.30 hodin a v 11.15 hodin jsme zpět a naplníme si bříška teplým obídkem.
Zde popis programu z materiálů střediska SEVER:

KRTEK A JEHO KAMARÁDI V LESE 60 min /okolí rybníku Biřička/ Zveme vás na dobrodružnou vycházku do blízkého lesa. Na zdravém vzduchu protáhneme tělo, potichu se rozhlédneme a ohleduplně se seznámíme s největšími a nejstaršími obyvateli lesa – stromy. Bystře vypátráme živočichy, kteří se před námi schovali, a odhalíme jejich tajná znamení. V programu: Heleďme se, kdo je v lese! – zvířátka a jejich pobytová znamení, Hra na les – pohybová aktivita, Plody stromů – smyslová aktivita, Poznej svůj strom – smyslová aktivita se zapojením spolupráce.