Úvod > > Aktuality MŠ > Projektový den-Krtek a ZIMA(Předškoláci a starší děti)

Projektový den-Krtek a ZIMA(Předškoláci a starší děti)

27.11.2020

Dne 27.11.2020 jedeme s předškoláky a staršími dětmi na program Krtek a ZIMA do ekologického střediska SEVER v Hradci Králové. Odjezd autobusu bude v 9.00 hodin od školky. Dětem sebou nic nedávejte. V případě potřeby se mohou napít ve středisku a na oběd už budeme zpět ve školce. Rodiče dětí, které pojedou na akci, budou informováni paní učitelkou a obdrželi mail. Program je vhodný pouze pro starší děti.

Program:

KRTEK A ZIMA

I v „Zimním kufříku“ se skrývají znaky zimy. Děti společně objevují věci, související s chováním lidí i živočichů v tomto ročním období. Při společné dramatizaci stavby sněhuláka se dozví o koloběhu vody, zatančí si jako sněhové vločky a zahrají si na zimní spáče i „nespáče“. Nakonec se stanou detektivy a rozluští, kdo se prošel po zasněžené louce. Stopy si natisknou.

V programu: Sněhulák – koloběh vody v přírodě (dramatizace), Tanec sněhových vloček – pohybově--hudební improvizace, Tlapky a kopýtka – určování živočichů podle stop, Zvířecí jídelníček – ukázky potravy vhodné do ptačího krmítka, povídání o zimním přikrmování zvěře