Úvod > > Aktuality ZŠ > Jak se dělá knížka

23.1.2020
Datum ukončení:
24.1.2020

Do školy přijela paní spisovatelka Jitka Vítová. Přijela našim žákům ukázat, jaké fáze má vznik nové knížky. Předvedla svoji profesi spisovatelky, kde je důležitá představivost a fantazie, ale také správnost faktů. Proto musí často nastudovat i mnoho materiálu, aby v příběhu vše fungovalo, jako ve skutečnosti a malý čtenář se nejen pobavil, ale i mnohému naučil. Důležitou roli v knize pro děti hraje také ilustrátor. Zde paní spisovatelka ukázala dětem, na co si musí dát pozor, aby obrázek byl vytisknut v pořádku. Představila i práci grafika a ukázala dětem, jak vypadá vytištěná kniha ještě předtím, než se plachta papíru rozřeže na stránky. Zblízka si děti prohlédly, jak se lepí předsádka a barevné desky knihy. Paní spisovatelka měla pro děti připravené úkoly a samozřejmě proběhlo autorské čtení ukázek z knížek. Děti samy také četly některé úryvky a společně si o nich povídaly. Bylo to příjemně strávené dopoledne.

Fotky: Fotogalerie ZŠ