Úvod > > Aktuality ZŠ > UZAVŘENÍ ŠKOLY

UZAVŘENÍ ŠKOLY

10.3.2020

Vážení rodiče,

vzhledem k MIMOŘÁDNÉMU OPATŘENÍ, které nařídilo Ministerstvo zdravotnictví, bude základní škola ve Lhotě pod Libčany od středy 11. března 2020 pro žáky uzavřena.

Všem dětem budou odhlášeny obědy.

Žáci se budou po dobu uzavření školy vzdělávat doma podle zadání a pokynů svých vyučujících. Učivo a pokyny pro žáky tříd najdete zde v aktualitách.

Karanténa a ošetřovné - Informace pro rodiče:

Nárok na ošetřovné při péči o dítě do 10 let (dle nové právní úpravy po dobu trvání mimořádných opatření se týká dětí mladších 13 let) z důvodu uzavření dětského výchovného zařízení uplatňuje zaměstnanec tiskopisem Žádost o ošetřovné při péči o dítě z důvodu uzavření školského/dětského zařízení (školy), který mu vydá ve 2 vyhotoveních výchovné zařízení (škola), které dítě navštěvuje.

Druhé vyhotovení tiskopisu je pro případ, že se rodiče při péči střídají; jinak postačuje jedno vyhotovení.

Zaměstnanec doplní část B tiskopisu a předá ho neprodleně svému zaměstnavateli, který pak podklady pro výplatu dávky předá dále příslušné OSSZ.

K původnímu dokladu o ošetřovné  je třeba vždy po skončení kalendářního měsíce předat zaměstnavateli originál tiskopisu „Výkaz péče o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení“. V tomto tiskopisu se vyplní dny, ve kterých zaměstnanec  pečoval o dítě. Nově je totiž možné, aby se pečující na ošetřovném střídali. Musí být tedy jasné, kdy byli doma s dětmi nebo hendikepovaným a kdy chodili do práce. Za tyto dny pak dostane namísto ošetřovného mzdu nebo plat. Tento výkaz předává pečující také svému zaměstnavateli. Výkaz je nutné vyplňovat každý měsíc.
Tiskopis k tisku a ručnímu vyplnění, interaktivní formulář https://eportal.cssz.cz/web/portal/tiskopisy-vpduvz

Více zde: mimořádné opatření.pdf