Úvod > > Projektové dny

Projektové dny

Indiánský den, 13. listopadu 2019

Naši prvňáci právě probírají písmeno I. To je ideální příležitost uspořádat INDIÁNSKÝ DEN!

Ve školní družině si děti předem vyrobily čelenky, ráno je několik odvážlivců doplňuje o slavnostní (nebo válečné?) pomalování obličeje a můžeme začít! Aha, čekáme na Indiána. Konečně! Do školy přijíždí Michal. Opravdový Indián to není, ale trochu jako Indián vypadá. Je i v této zimě bos a Indiány má na triku. Přivezl plné auto různých bubnů a spoustu dalších netradičních hudebních nástrojů. Kluci ze čtvrté třídy mu pomáhají všechno vynosit do tělocvičny. Ale to není všechno, poslední z auta vyskakuje Michalův vlčák, kterému říká INDIÁN. Takže je tu vlastně správně. Hned se žene prozkoumat školu, ale Michal ho usměrní a Indián si klidně lehá na vyhrazené místo.

A můžeme začít, do tělocvičny jdou nejdřív děti z první, druhé a třetí třídy. Michal jim představí všechny hudební nástroje, vypráví odkud jsou a zahraje na ně. Při pohádce o černém mraku vyzkouší, zda dávají děti celou dobu pozor a dává jim záludné úkoly. Děti se při nich učí vnímat, co znamenají slova, která jim říkáme, učí se naslouchat, nemyslet jen na sebe a spolupracovat. To je potřeba zejména při bubnování, správně pracovat rukama, držet tempo, vnímat všechny kolem sebe, prostě být skvěle sehraný tým.  Stejné aktivity čekaly i na čtvrťáky a páťáky.

Pak přišlo společné hraní, v tělocvičně se sešla celá škola, děti, paní učitelky a asistentky, paní vychovatelka a dokonce i naše školnice, teta Jitka. Každý měl buben, každý mohl hrát. Bylo to úžasné, všichni jsme drželi společný rytmus. Došlo i na tanec. Pravda, kolem ohně u totemu by to bylo lepší, určitě bychom se víc odvázali, ale třeba budeme mít ještě příležitost.

Čtvrtá a pátá třída pak ještě s Michalem debatovala o historii a současnosti indiánů a mohli si o nich prohlédnout knihy, které jim Michal přinesl.

Byl to krásný den a my jsme o mnoho zážitků bohatší!

Foto: Fotogalerie ZŠ