Úvod > > Aktuality MŠ > Babiččin dvoreček Licibořice

Babiččin dvoreček Licibořice

13.6.2019

Ve čtvrtek 13. června 2019 pojedeme na výlet do Licibořic. Odjezd od MŠ je v 7:30 hod. a plánovaný návrat na oběd.

S sebou budou mít děti: batůžek - láhev s pitím, sušenka

Vybíráme 70,-Kč, doprava po výletu.

Na návštěvě ekologického hospodářství rodiny Blažkovy děti uvidí, jaká domácí zvířata se chovala při chalupě či na statku za časů prababiček. Při procházce mezi výběhy se s nimi seznámí, pohladí si je a nakrmí. Děti se dozví, jaký užitek nám zvířata přinášejí, ochutnají kravský sýr. Na chvíli se z nich stanou velcí hospodáři a pomůžou nám nanosit trávu, seno nebo slámu, napumpují vodu, připraví krmení. V minimuzeu se dozví, jak vypadal život lidí dříve na statku. Na řadu exponátů si mohou sáhnout a mnohé i vyzkoušet. V Dědečkově obůrce čekají koňské stáje a pastviny, kde se prohánějí koně a hříbata. Na kraji lesa děti přivítají lesní zvířata - divočáci, daňci, mufloni, bažanti, které si prohlédnut zblízka. Ale překvapivě tu objeví i pštrosy nebo papoušky a pávy. Zaběhají si koňské závody a vyzkouší koňská sedla.