Základní škola a Mateřská škola
Lhota pod Libčany, okres Hradec Králové
778 050 101
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality ZŠ

Aktuality ZŠ


 

Novější 1

ZÁPIS dětí do 1. ročníku

Datum konání: 1. 4. 2020

Milí rodiče, děkujeme, že máte zájem zapsat své dítě na naši školu. Přinášíme zde informace, jak se zapsat. 

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydává v souvislosti s mimořádnými opatřeními vlády k ochraně obyvatelstva před koronavirem a onemocněním COVID-19 pokyny k organizaci zápisů k povinné školní docházce pro školní rok 2020/2021.
Zápisy budou probíhat v měsíci dubnu, bez osobní přítomnosti dětí ve škole.

Zápis do 1. ročníku


Publikováno 24. 3. 2020 11:25

Materiály pro domácí výuku

Datum konání: 17. 3. 2020

Odkazy na informace s domácími úkoly

1. a 2. ročník:

Slova a slovní spojení k nácviku čtení.docx

Čj a mat.xlsx

Angličtina 2. ročník.docx

PRVOUKA 1. a 2. třída.docx

https://www.youtube.com/watch?v=SZG6hv5uyeY

https://cs.khanacademy.org/math/early-math/cc-early-math-measure-data-topic/cc-early-math-time/v/telling-time-exercise-example-1

https://skolakov.eu/prvouka/2-trida/lide-a-cas/u-hodinare/cviceni1.htm

https://www.umimematiku.cz/cviceni-hodiny-urcovani-casu

3. ročník:

3. ročník 16. - 20. 3.docx

5. ročník:

5. ročník 16. - 20.3..docx


Publikováno 17. 3. 2020 14:19

UZAVŘENÍ ŠKOLY

Datum konání: 10. 3. 2020

Vážení rodiče,

vzhledem k MIMOŘÁDNÉMU OPATŘENÍ, které nařídilo Ministerstvo zdravotnictví, bude základní škola ve Lhotě pod Libčany od středy 11. března 2020 pro žáky uzavřena.

Všem dětem budou odhlášeny obědy.

Žáci se budou po dobu uzavření školy vzdělávat doma podle zadání a pokynů svých vyučujících. Učivo a pokyny pro žáky tříd najdete zde v aktualitách.

Karanténa a ošetřovné - Informace pro rodiče: 

Nárok na ošetřovné při péči o dítě do 10 let (dle nové právní úpravy po dobu trvání mimořádných opatření se týká dětí mladších 13 let) z důvodu uzavření dětského výchovného zařízení uplatňuje zaměstnanec tiskopisem Žádost o ošetřovné při péči o dítě z důvodu uzavření školského/dětského zařízení (školy), který mu vydá ve 2 vyhotoveních výchovné zařízení (škola), které dítě navštěvuje.

Druhé vyhotovení tiskopisu je pro případ, že se rodiče při péči střídají; jinak postačuje jedno vyhotovení.

Zaměstnanec doplní část B tiskopisu a předá ho neprodleně svému zaměstnavateli, který pak podklady pro výplatu dávky předá dále příslušné OSSZ.

K původnímu dokladu o ošetřovné  je třeba vždy po skončení kalendářního měsíce předat zaměstnavateli originál tiskopisu „Výkaz péče o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení“. V tomto tiskopisu se vyplní dny, ve kterých zaměstnanec  pečoval o dítě. Nově je totiž možné, aby se pečující na ošetřovném střídali. Musí být tedy jasné, kdy byli doma s dětmi nebo hendikepovaným a kdy chodili do práce. Za tyto dny pak dostane namísto ošetřovného mzdu nebo plat. Tento výkaz předává pečující také svému zaměstnavateli. Výkaz je nutné vyplňovat každý měsíc.
Tiskopis k tisku a ručnímu vyplnění, interaktivní formulář https://eportal.cssz.cz/web/portal/tiskopisy-vpduvz

Žáci se budou po dobu uzavření školy vzdělávat doma podle zadání a pokynů svých vyučujících. Učivo a pokyny pro žáky tříd najdete zde v aktualitách.

Více zde: mimořádné opatření.pdf


Publikováno 10. 3. 2020 16:14

Masopust

Datum konání: 25. 2. 2020

Tradice masopustu se konala ve vsi poprvé, přípravy byly pečlivé, debaty, jakou masku přichystat, kam půjdeme, co budeme zpívat.... Vše dopadlo výborně, skvělá akce, ani déšť nás neodradil. Už se těšíme na příští rok.

A zde je masopust očima samotných aktérů:

Můj největší zážitek byla kobyla, moc hodná – moc mě to bavilo. Byl moc krásný masopust a připadalo mi, jako kdybychom měli opravdického koně. Míša

Byla jsem převlečená za králíka. Dostali jsme povolení, abychom mohli chodit po vesnici. Tetě se rozlepily boty. Dostali jsme odměny. S Barčou jsme si udělaly vlastní zprávy. Terka V.

Masopust byl báječný. Bolí mě nohy. Byli jsme na pěti zastávkách. Byla jsem za myš. Moc jsem si to užila.  Klára Š.

Pršelo. Bolely mě nohy. Zpívali jsme. Šli jsme na 5 zastávek. Jsem unavená. Byla zima. Bára T.

Pět zastávek. Zpívali jsme. Hodně pršelo. Při třetí zastávce se k nám přidali školkáčci. Nezmokl jsem, protože jsem byl v kobyle. Tom V.

Ze začátku jsme šli k obecnímu úřadu a pak k Rakytníku. A pak k Moravcovi. A pak do Družstva. Masopust je velký průvod lidí v kostýmu. A ještě jsme šli do babince. Jířa

CO JSME DĚLALI O MASOPUSTU: Zpívali jsme písničky. ... A bavilo mně to. Jedla jsem mrkev. S Terkou jsme udělaly svoje zprávy. Byli jsme na pěti zastávkách a všem jsme popřáli. Viděla jsem svého psa. Bára J.

Měli jsme 5 zastávek. Hodně pršelo. Při třetí zastávce se k nám připojili školkáčci. Tetě se rozlepily boty. V pytli jsem nezmokl. Tobiáš H.

Masopustní průvod začínal od obecního úřadu a končil v agrodružstvu. Bylo tam hodně masek – vodník, liška, cikán. Hodně jsme zpívali. Líbila se mi kobyla. Štěpán B.

Zpívali jsme hezké písničky. Byla velká zima. Byl hezký průvod. Bolely mě nohy. Eliška D.

Masopustní průvod mě hodně bavil. Měli jsme i pohoštění. Dokonce jsem i já Viky říkal to, co budeme dělat. Padaly mi kalhoty. Viky Š.

Masopust mě bavil. Byli jsme v obecním úřadu, dali jsme si tam koláčky. Byla mi zima, ale paní učitelka Jana mě zahřála. Byla jsem liška.  Áďa D.

Při masopustním průvodu jsme zpívali písničky. Bolely mě nohy z toho, jak jsme pořád chodili. Měli jsme 5 zastávek. Začínali jsme obecním úřadem-1. Zastávka, 2. zastávka – babinec u pošty, tetě se rozlepily boty, 3. zastávka – Rakytník u Cvrčků, 4. zastávka – Koloniál u Moravců a poslední zastávka agrodružstvo. Tom K.

Šli jsme k obecnímu úřadu. Bylo to fajn, dostali jsme dobroty. Užil jsem si to moc. Prošli jsme se a nejvíc se mně líbila ta kobyla. Xxx

Fotogalerie ZŠ


Publikováno 9. 3. 2020 22:23

Čtenářský slib

Datum konání: 30. 1. 2020

Dnešní den byl pro prvňáky velmi důležitý, dostávali poprvé vysvědčení. Za půl roku ve škole zvládli první kroky ve čtení, psaní a počítání, prohloubili si své znalosti o světě kolem nás. Na své výsledky mohou být pyšní.

Na ně a jejich spolužáky druháky čekalo překvapení. Paní učitelka je vzala do místní knihovny. Paní knihovnice měla pro děti připravené občerstvení, soutěžilo se v pozornosti - četly se úryvky z knížky O pejskovi a kočičce a děti pak řešily úkoly. Měly také za úkol najít v knihovně poschovávané lístečky, ze kterých složily nápis NEOBYČEJNÝ SLABIKÁŘ. A to bylo překvapení pro prvňáky, kteří dostali slabikář ke čtení ve škole jako pokračování Živé abecedy. Druháci dostali zapůjčenou knížku KRYSÁCI, kterou budou společně ve škole číst. Na závěr všichni žáci složili SLIB ČTENÁŘE a stvrdili ho svým podpisem na listině. A protože odteď jim všem začíná čtenářské období, dostal každý jalo dárek knížku Úsměvné starosti vrabce Kašpara. A nyní poroste ve  třídě strom čtenářů. Těšíme se na každý jeho nový list, který bude znamenat další přečtenou knihu.

 Fotogalerie ZŠ


Publikováno 31. 1. 2020 10:30

Jak se dělá knížka

Datum konání: 23. 1. 2020 - 24. 1. 2020

Do školy přijela paní spisovatelka Jitka Vítová. Přijela našim žákům ukázat, jaké fáze má vznik nové knížky. Předvedla svoji profesi spisovatelky, kde je důležitá představivost a fantazie, ale také správnost faktů. Proto musí často nastudovat i mnoho materiálu, aby v příběhu vše fungovalo, jako ve skutečnosti a malý čtenář se nejen pobavil, ale i mnohému naučil. Důležitou roli v knize pro děti hraje také ilustrátor. Zde paní spisovatelka ukázala dětem, na co si musí dát pozor, aby obrázek byl vytisknut v pořádku. Představila i práci grafika a ukázala dětem, jak vypadá vytištěná kniha ještě předtím, než se plachta papíru rozřeže na stránky. Zblízka si děti prohlédly, jak se lepí předsádka a barevné desky knihy. Paní spisovatelka měla pro děti připravené úkoly a samozřejmě proběhlo autorské čtení ukázek z knížek. Děti samy také četly některé úryvky a společně si o nich povídaly. Bylo to příjemně strávené dopoledne.

Fotogalerie ZŠ


Publikováno 27. 1. 2020 23:23

Plavecké závody

Datum konání: 13. 12. 2019

V podzimním období od 17. 9. do 10. 12. se všichni žáci naší školy zúčastnili plaveckého výcviku v plavecké škole Zéva v Hradci Králové. V rámci výcviku se pod vedením učitelů plavání věnovali rozvíjení svých plaveckých dovedností v různých plaveckých disciplínách, každý podle svých schopností. Pro zpestření výuky si jednu hodinu užili v aquacentru na tobogánu a ve výřivkách. Na konci kurzu své plavecké dovednosti využili při závodech, kde nejúspěšnější byli za své výkony odměněni diplomy. Všichni žáci si odnesli plavecké vysvědčení s hodnotami svých výsledků a už se těší, že příští rok budou své výkony dále zdokonalovat, protože: Ať je léto nebo zima, ve vodě je vždycky prima!

Fotogalerie ZŠ


Publikováno 9. 3. 2020 23:12

Vánoční Hrádek

Datum konání: 5. 12. 2019

Ve čtvrtek 5. 12. jsme s dětmi navštívili zámek Hrádek u Nechanic. Celý zámek byl naladěn do vánoční atmosféry. Při prohlídce jsme se seznámili s vánočními zvyky, tradicemi a historickou vánoční výzdobou. Zjistili jsme, které ozdoby se dávaly na stromeček jako první, co se podávalo ke štědrovečerní večeři a mnoho dalších zajímavých věcí, týkajících se těchto nejkrásnějších svátků v roce. Na závěr nám zámecké kuchařky uvařily čaj a horkou čokoládu v zámecké kuchyni. V předvánočním čase to byl pro nás všechny krásně a zajímavě strávený den. 

 Vánoce na Hrádku

Fotogalerie ZŠ


Publikováno 3. 12. 2019 14:31

Den otevřených dveří

Datum konání: 4. 12. 2019

pozvánka den ot dveří.jpeg

Děkujeme všem - rodičům  a prarodičům našich žáků, bývalým žákům, budoucím žákům a jejich rodičům, za milou návštěvu. Potěšilo nás, že se všem ve škole líbilo. Někteří vzpomínali, jiní byli zvědaví, co se děje nového. Na společných dílnách dětí, rodičů i učitelek byl čas si v klidu popovídat, vypít kávu nebo čaj a ochutnat dobrůtky, které nachystala naše zlatá školnice. Byl to pro nás všechny velmi příjemně strávený den.  


Publikováno 25. 11. 2019 14:26

Zpívání u vánočního stromu

Datum konání: 1. 12. 2019

I letos se těšíme na tradiční zahájení adventu, které připadne na neděli 1. prosince. V 17 hodin se sejdeme u vánočního stromu u školky, kde si společně se všemi přítomnými zazpíváme několik vánočních písniček a koled. 


Publikováno 24. 11. 2019 22:34

Novější 1