Základní škola a Mateřská škola
Lhota pod Libčany, okres Hradec Králové
778 050 101
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality MŠ > Informace ke stávce

Informace ke stávceDatum konání:
17.11.2023

Vážení zákonní zástupci, milí rodiče,

Českomoravský odborový svaz pracovníků ve školství vyhlásil na pondělí 27. 11. 2023 stávku.

Vládou plánované změny by mohly zvrátit pozitivní vývoj, který v resortu školství začal. Naší školy se zcela jistě tyto negativní kroky dotknou. Kromě zhoršení situace nepedagogických pracovníků se zhorší i podmínky pro výuku. Dojde ke snížení počtu odučených hodin. Co to znamená? Jako málotřídní škola učíme více ročníků v jedné třídě. Nyní můžeme některé hodiny rozdělit tak, že několik hodin v týdenním rozvrhu mohou mít jednotlivé třídy samostatně, například angličtiny, češtiny, matematiky. Tyto rozdělené hodiny by se musely sloučit, což kvalitě výuky jistě neprospěje.

Zaměstnancům naší školy není tato situace lhostejná, proto nyní jednají o tom, jakým způsobem se ke stávce připojí. O situaci Vás budeme neprodleně informovat.

Předem všem děkujeme za pochopení a podporu.

Přidávám několik odkazů, kde můžete najít vysvětlení této neradostné situace a dokonce i odkaz na petici rodičů, kteří se rozhodli legitimní stávku pracovníků ve školství podpořit.

https://medium.seznam.cz/clanek/tajny-ucitel-co-se-deje-ve-skolstvi-proc-se-chysta-stavka-30280?fbclid=IwAR2St7aLWNa-ehAa3w0Ta35xYoiirEeY6idsmtYa5PCCrpMCt6ViF8ypWWY

https://www.facebook.com/2zsuskolek/posts/pfbid02rCoeiHYLjLEuSVCjQy4TFfq7UfPoUY1y6TNyw5tmFS5Sn1obpunrjs7qFTL3tB1Cl

https://www.pedagogicke.info/?fbclid=IwAR1vGrK5CpuJVdzSiaDdZLZWUshFIPng1vnqdMAbWbQ92nafK3UCTxb-go4