Úvod > > Aktuality MŠ > Mimořádná opatření v MŠ

Mimořádná opatření v MŠ

25.2.2021

Vážení rodiče,

od 25.2. 2021 platí v souladu s nařízením ministerstva zdravotnictví, že všechny osoby ve školách –pedagogové i nepedagogové jsou povinni nosit při pobytu uvnitř školy na nose a ústech ochranný prostředek, kterým je:

respirátor nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky dle příslušných norem (např. FFP2/KN 95)

zdravotnická obličejová maska, jednorázová rouška nebo nanorouška naplňující všechny technické podmínky a požadavky normy pro výrobek ČSN EN 14683+AC, které brání šíření kapének.

Látková rouška se již nepovažuje za dostačující ochranný prostředek!

Do konce týdne platí ještě výjimka: Ode dne 25. února 2021 od 00:00 hod. do dne 28. února 2021 do 23:59 hod. lze místo ochranného prostředku dýchacích cest uvedeného výše (tj. respirátor, zdravotnická rouška nebo obdobný prostředek splňující uvedené podmínky) používat ve vnitřních prostorech budov i jiný ochranný prostředek dýchacích cest, který brání šíření kapének. Tedy i látkovou roušku.

Od pondělí 1.3. 2021 bude tedy   nutné, aby zaměstnanci školy i zákonní zástupci dětí docházejících do mateřské školy Lhota pod Libčany používaly zdravotnickou obličejovou masku, jednorázovou roušku nebo nanoroušku.

Touto cestou bychom chtěli poděkovat obci, zastoupené panem starostou Vyleťalem, který okamžitě reagoval na nařízení MZCR a zajistil pro zaměstnance ZŠ a MŠ respirátory již od 25.2.2021.

MZCR sice vydalo nařízení povinného nošení respirátoru, ale na dodávku respirátorů momentálně čekáme.

Děkujeme za pochopení a nadále Vás žádáme o dodržování zvýšených hygienických pravidel v budově mateřské školy, ale i v blízkém okolí.

Přejeme všem pevné zdraví,

kolektiv MŠ