Úvod > > Aktuality ZŠ > Čtenářský slib

Čtenářský slib

30.1.2020

Dnešní den byl pro prvňáky velmi důležitý, dostávali poprvé vysvědčení. Za půl roku ve škole zvládli první kroky ve čtení, psaní a počítání, prohloubili si své znalosti o světě kolem nás. Na své výsledky mohou být pyšní.

Na ně a jejich spolužáky druháky čekalo překvapení. Paní učitelka je vzala do místní knihovny. Paní knihovnice měla pro děti připravené občerstvení, soutěžilo se v pozornosti - četly se úryvky z knížky O pejskovi a kočičce a děti pak řešily úkoly. Měly také za úkol najít v knihovně poschovávané lístečky, ze kterých složily nápis NEOBYČEJNÝ SLABIKÁŘ. A to bylo překvapení pro prvňáky, kteří dostali slabikář ke čtení ve škole jako pokračování Živé abecedy. Druháci dostali zapůjčenou knížku KRYSÁCI, kterou budou společně ve škole číst. Na závěr všichni žáci složili SLIB ČTENÁŘE a stvrdili ho svým podpisem na listině. A protože odteď jim všem začíná čtenářské období, dostal každý jalo dárek knížku Úsměvné starosti vrabce Kašpara. A nyní poroste ve  třídě strom čtenářů. Těšíme se na každý jeho nový list, který bude znamenat další přečtenou knihu.

Fotogalerie ZŠ