Základní škola a Mateřská škola
Lhota pod Libčany, okres Hradec Králové
778 050 101
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality ZŠ > Masopust

MasopustDatum konání:
25.2.2020

Tradice masopustu se konala ve vsi poprvé, přípravy byly pečlivé, debaty, jakou masku přichystat, kam půjdeme, co budeme zpívat.... Vše dopadlo výborně, skvělá akce, ani déšť nás neodradil. Už se těšíme na příští rok.

A zde je masopust očima samotných aktérů:

Můj největší zážitek byla kobyla, moc hodná – moc mě to bavilo. Byl moc krásný masopust a připadalo mi, jako kdybychom měli opravdického koně. Míša

Byla jsem převlečená za králíka. Dostali jsme povolení, abychom mohli chodit po vesnici. Tetě se rozlepily boty. Dostali jsme odměny. S Barčou jsme si udělaly vlastní zprávy. Terka V.

Masopust byl báječný. Bolí mě nohy. Byli jsme na pěti zastávkách. Byla jsem za myš. Moc jsem si to užila.  Klára Š.

Pršelo. Bolely mě nohy. Zpívali jsme. Šli jsme na 5 zastávek. Jsem unavená. Byla zima. Bára T.

Pět zastávek. Zpívali jsme. Hodně pršelo. Při třetí zastávce se k nám přidali školkáčci. Nezmokl jsem, protože jsem byl v kobyle. Tom V.

Ze začátku jsme šli k obecnímu úřadu a pak k Rakytníku. A pak k Moravcovi. A pak do Družstva. Masopust je velký průvod lidí v kostýmu. A ještě jsme šli do babince. Jířa

CO JSME DĚLALI O MASOPUSTU: Zpívali jsme písničky. ... A bavilo mně to. Jedla jsem mrkev. S Terkou jsme udělaly svoje zprávy. Byli jsme na pěti zastávkách a všem jsme popřáli. Viděla jsem svého psa. Bára J.

Měli jsme 5 zastávek. Hodně pršelo. Při třetí zastávce se k nám připojili školkáčci. Tetě se rozlepily boty. V pytli jsem nezmokl. Tobiáš H.

Masopustní průvod začínal od obecního úřadu a končil v agrodružstvu. Bylo tam hodně masek – vodník, liška, cikán. Hodně jsme zpívali. Líbila se mi kobyla. Štěpán B.

Zpívali jsme hezké písničky. Byla velká zima. Byl hezký průvod. Bolely mě nohy. Eliška D.

Masopustní průvod mě hodně bavil. Měli jsme i pohoštění. Dokonce jsem i já Viky říkal to, co budeme dělat. Padaly mi kalhoty. Viky Š.

Masopust mě bavil. Byli jsme v obecním úřadu, dali jsme si tam koláčky. Byla mi zima, ale paní učitelka Jana mě zahřála. Byla jsem liška.  Áďa D.

Při masopustním průvodu jsme zpívali písničky. Bolely mě nohy z toho, jak jsme pořád chodili. Měli jsme 5 zastávek. Začínali jsme obecním úřadem-1. Zastávka, 2. zastávka – babinec u pošty, tetě se rozlepily boty, 3. zastávka – Rakytník u Cvrčků, 4. zastávka – Koloniál u Moravců a poslední zastávka agrodružstvo. Tom K.

Šli jsme k obecnímu úřadu. Bylo to fajn, dostali jsme dobroty. Užil jsem si to moc. Prošli jsme se a nejvíc se mně líbila ta kobyla. Xxx

Fotogalerie ZŠ