Základní škola a Mateřská škola
Lhota pod Libčany, okres Hradec Králové
778 050 101
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality MŠ > Školka doma - Velikonoční inspirace

Školka doma - Velikonoční inspiraceDatum konání:
1.4.2020

Milé děti a milí rodiče, 

zdravíme vás z mateřské školy. Myslíme na vaše děti i v době, kdy je naše školka uzavřená, prázdná a smutná…V době, kdy je nutné dodržovat tato preventivní opatření jsme pro Vás připravili alespoň malou inspiraci k blížícím se Velikonocům. Touto nabídkou činností můžete děti nejen zabavit, ale zároveň podpořit jejich další rozvoj směrem ke školní zralosti. 

Své výtvory, i to, jak trávíte čas s dětmi můžete nafotografovat a zaslat na náš školkový e-mail: ms.lhotapodlibcany@seznam.cz 

Někteří už nám své fotky posílají. Můžeme tyto fotky pak vložit na rajče a děti uvidí, co právě jejich kamarád právě dělá.

veliknoce-inspirace.doc

 

Pro předškolní děti máme opět připravené další materiály na duben. Budeme opět tisknout a zasílat e-mailem. 


Doma se nebojte děti zapojit do sebeobsluhy – při hygieně, oblékání, zavazování tkaniček, do vaření – mazání chleba, krájení zeleniny, vynášení smetí, do úklidu pokojíčku – ustýlání postýlky, úklidu hraček, třídění předmětů. Využijte společné dny k různému tvoření – navlékání korálků, hry s knoflíky, s PET víčky, modelování, stříhání, lepení, malování vodovými barvami, kreslení. Hrajte společně s dětmi společenské hry – pexeso, Člověče nezlob se, Dobble, hrajte námětové hry – Na rodinu, Na kuchaře, Na prodavačku, Na opraváře, Na lékaře….fantazii se meze nekladou a děti tyto hry milují. Pokud můžete, využijte své zahrádky na skákání, běhání, lezení, vytvořte dětem překážkové dráhy s využitím toho, co máte doma – přeskakujte překážky, choďte na nerovném povrchu, zkoušejte rovnováhu, využijte míče, švihadla…Venku si nechte děti hrát s přírodninami (kamínky, šišky, oříšky, klacíky…), děti umí stavět domečky pro broučky. Poslouchejte zpěv ptáků a jiné zvuky přírody, pravidelně procvičujte logopedii, čtěte dětem pohádky nejen na dobrou noc a společně si pohádky vyprávějte, zahrajte si divadlo.

Citlivě a popravdě jim vysvětlete celou situaci. Povídejte si o tom, jak je důležité chránit své zdraví i zdraví svých blízkých. Zkrátka si vynucený pobyt doma s dětmi užijte společně jako rodina a hlavně vypněte televizi s depresivními zprávami.
Věřte, že nás celá situace mrzí, ale zdraví je přednější! Už teď se nám po vašich dětech stýská 
Vaše paní učitelky


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů