Úvod > > Aktuality MŠ > Uzavření mateřské školy

Uzavření mateřské školy

13.3.2020

UZAVŘENÍ Mateřské školy Lhota pod Libčany

Na základě vyhlášení nouzového stavu v ČR,  doporučení odboru školství úřadu Královéhradeckého kraje a domluvy se zřizovatelem uzavíráme provoz mateřské školy od pondělí 16. března 2020 do odvolání.

Sledujte, prosím, informace na webových stránkách školy, situace se může změnit jak vládním nařízením, tak například nepříznivým vývojem ohrožení nákazou v blízkém okolí.

Rodiče dětí do 10 let mohou kvůli uzavření školy využít ošetřovné při péči o dítě. Pozor! Potvrzení rodičům v tomto případě vydá pouze škola, nikoli lékař.

ČSSZ: “Nárok na ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření dětského výchovného zařízení uplatňuje zaměstnanec tiskopisem Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření výchovného zařízení (školy), který mu vydá ve 2 vyhotoveních výchovné zařízení (škola), které dítě navštěvuje. Zaměstnanec doplní část B tiskopisu a předá je neprodleně svému zaměstnavateli, který pak podklady pro výplatu dávky předá dále příslušné OSSZ.“

Na Vaše dotazy jsme připraveni odpovídat, volejte na telefon 778 050 101 nebo pište na zs.ondrackova@lhotapl.cz.

Velmi předem děkuji všem za pochopení a součinnost.

Ve Lhotě pod Libčany, dne 13. 3. 2020

Mgr. Iva Ondráčková    ředitelka školy