Úvod > > Aktuality MŠ > Školka doma - Velikonoční inspirace

Školka doma - Velikonoční inspirace

1.4.2020

Milé děti a milí rodiče,

zdravíme vás z mateřské školy. Myslíme na vaše děti i v době, kdy je naše školka uzavřená, prázdná a smutná…V době, kdy je nutné dodržovat tato preventivní opatření jsme pro Vás připravili alespoň malou inspiraci k blížícím se Velikonocům. Touto nabídkou činností můžete děti nejen zabavit, ale zároveň podpořit jejich další rozvoj směrem ke školní zralosti.

Své výtvory, i to, jak trávíte čas s dětmi můžete nafotografovat a zaslat na náš školkový e-mail: ms.lhotapodlibcany@seznam.cz

Někteří už nám své fotky posílají. Můžeme tyto fotky pak vložit na rajče a děti uvidí, co právě jejich kamarád právě dělá.

veliknoce-inspirace.doc

Pro předškolní děti máme opět připravené další materiály na duben. Budeme opět tisknout a zasílat e-mailem.

Doma se nebojte děti zapojit do sebeobsluhy – při hygieně, oblékání, zavazování tkaniček, do vaření – mazání chleba, krájení zeleniny, vynášení smetí, do úklidu pokojíčku – ustýlání postýlky, úklidu hraček, třídění předmětů. Využijte společné dny k různému tvoření – navlékání korálků, hry s knoflíky, s PET víčky, modelování, stříhání, lepení, malování vodovými barvami, kreslení. Hrajte společně s dětmi společenské hry – pexeso, Člověče nezlob se, Dobble, hrajte námětové hry – Na rodinu, Na kuchaře, Na prodavačku, Na opraváře, Na lékaře….fantazii se meze nekladou a děti tyto hry milují. Pokud můžete, využijte své zahrádky na skákání, běhání, lezení, vytvořte dětem překážkové dráhy s využitím toho, co máte doma – přeskakujte překážky, choďte na nerovném povrchu, zkoušejte rovnováhu, využijte míče, švihadla…Venku si nechte děti hrát s přírodninami (kamínky, šišky, oříšky, klacíky…), děti umí stavět domečky pro broučky. Poslouchejte zpěv ptáků a jiné zvuky přírody, pravidelně procvičujte logopedii, čtěte dětem pohádky nejen na dobrou noc a společně si pohádky vyprávějte, zahrajte si divadlo.

Citlivě a popravdě jim vysvětlete celou situaci. Povídejte si o tom, jak je důležité chránit své zdraví i zdraví svých blízkých. Zkrátka si vynucený pobyt doma s dětmi užijte společně jako rodina a hlavně vypněte televizi s depresivními zprávami.
Věřte, že nás celá situace mrzí, ale zdraví je přednější! Už teď se nám po vašich dětech stýská
Vaše paní učitelky